امضای تفاهم نامه ایجاد میز صادرات میان مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و مرکز صادرات گلدنت

امضاء تفاهم نامه همکاری بين مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت شبکه ارتباطات طلایی شرق (گلدنت) با هدف ایجاد میز صادرات

این تفاهم نامه در سومین روز نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال و با تاکید بر اهمیت اشتغال‌زایی و صادرات غیر نفتی به ویژه در زمینه کالاها و خدمات فرهنگی و نیاز به شناخت رویه های حضور در بازار بین‌المللی و اهمیت برنامه ریزی برای نیل به اهداف پیش بینی شده در صدور فرهنگ ایرانی و اسلامی تنظیم گردیده است که توسط مرکز صادرات گلدنت اجرا خواهد شد. شناسایی مخاطبین و ذینفعان داخلی و خارجی و احصای آنان و جذب نیروهای کارآمد برای بخش های متنوع پیش بینی شده در برنامه در حوزه های مورد نظر و هم چنین شناسایی توانایی ها و امکانات موجود در کشور از دیگر اهداف این تفاهم نامه است. ارایه خدمات به 500 شرکت فعال در حوزه ناشران و رسانه های دیجیتال، شبکه فرهنگ، 31 شاخه دیجیتالی استانی با حدود 415 عضو، خانه های فرهنگ و خانه های شهرستان، جزو اولویت های مورد نظر می باشد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار فرهنگی ایرنا، یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال با هدف رونق ایجاد کسب و کار در فضای دیجیتال و مجازی راه اندازی شده که امضای تفاهم نامه های مختلف از همکاری بین مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت شبکه ارتباطات طلایی شرق (گلدنت) معاونت علمی و فناوری اطلاعات ریاست جمهوری از آن جمله است.
مدیر عامل گلدنت به خبرنگار ایرنا گفت: این تفاهم نامه در سومین روز نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال و با تاکید بر اهمیت اشتغال‌زایی و صادرات غیر نفتی به ویژه در زمینه کالاها و خدمات فرهنگی و نیاز به شناخت رویه های حضور در بازار بین‌المللی و اهمیت برنامه ریزی برای نیل به اهداف پیش بینی شده در صدور فرهنگ ایرانی و اسلامی تنظیم شده که توسط مرکز صادرات گلدنت اجرا خواهد شد.

متن کامل خبر را می توانید در لینک زیر مشاهده کنید:

http://www.irna.ir/fa/News/82734042

همچنین به نقل از گزارش خبرگزاری شبستان، رییس یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال با اعلام اینکه امسال برای نخستین بار «میز صادرات» را در نمایشگاه داشتیم، گفت: در بخش میز صادرات با شرکت خصوصی به نام گلد نت قرارداد بستیم تا با موسسات در کشورهای هدف ارتباط بگیریم و بازار صادرات را به بیرون از مرزها گسترش بدهیم. نمایندگانی از کشور ترکیه در میز صادرات حضور دارند و شرکت ها می توانند برای مشاوره به این بخش مراجعه کنند تا توان سنجی و راهنمایی شوند. در حال حاضر با کشورهای عضو اکو و CIS‌ کار می کنیم و سازمان فرهنگ و ارتباطات نیز در این حوزه ما را یاری خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک های زیر مراجعه کنید:

http://shabestan.ir/detail/News/669943

گزارش خبرگزاری تابناک در این زمینه، در لینک زیر قابل مشاهده است:

http://tabnak.ir/fa/news/747823      

Leave a Comment

Your email address will not be published.