نمایشگاه سبیت

حضور موفقیت آمیز شرکت های دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه سبیت آلمان

نمایشگاه سبیت 2018 به عنوان بزرگ ترین گردهمایی بین المللی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از 21 تا 25 خرداد سال جاری (11 تا 15 ماه ژوئن) در شهر هانوور آلمان برگزار شد. سبیت امسال همگام با تغییرات و پیشرفت‌های فناوری اطلاعات، نسبت به سال های قبل دستخوش چند تحول گردیده بود. علاوه بر تغییر زمان برگزاری از ماه مارچ (اواخر اسفند) به ماه ژوئن (اواخر خرداد)، این رویداد در چهار حوزه مختلف سازمان داده شده بود: حوزه d!conomy با تمرکز بر تجارت B2B در فضای رقابتی جدید، حوزه d!tec با تمرکز بر مدل های کسب و کار جدید و شرکت های استارت آپ، حوزه d!talk با تمرکز بر کارگاه های آموزشی و سخن رانی ها، حوزه d!campus با تمرکز بر ایجاد فضای تعامل و گردهمایی افراد و شرکت ها.

پاویون ایران

نوسانات نرخ برابری ارز در چند ماه اخیر و دشواری ها و موانع  روز افزونی که به دلیل تحریم های ظالمانه بر سر راه حضور  شرکت های ایرانی در بازارهای بین‌المللی قرار می‌گیرد، باعث شد تصمیم گیری برای حضور در نمایشگاه سبیت برای شرکت‌های ایرانی بیش از پیش دشوار گردد. خوش بختانه با حمایت‌های بی دریغ معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، پاویون ایران در نمایشگاه سبیت، بخشی از مسایل و مشکلات برطرف گردید به طوری که 9 شرکت دانش بنیان در این رویداد حضور یافتند. پاویون ایران در فضایی به مساحت 112 متر مربع در وسط سالن 16 و در کنار راهروی اصلی سالن قرار داشت که از میانه این سالن گذشته و سالن های 17، 16 و 15 را به هم متصل می‌نمود. این موقعیت مناسب محل غرفه‌ها، امکان جلب بازدیدکنندگان فراوانی را فراهم می‌آورد که از این مسیر عبور می‌کردند. علاوه بر این، نمایشگاه سبیت امکانات گسترده‌ای از طریق پورتال خود برای شناسایی، جذب و دعوت از مشتریان و همکاران بالقوه را در اختیار تمامی شرکت کنندگان قرار داده بود.

دستاوردهای سفر

حضور متخصصان و مدیران از شرکت‌ها و از کشورهای مختلف در غرفه ایران و نیز بازدیدهای گروهی و مذاکرات تخصصی کسب و کارها با یکدیگر (B2B) انجام شد. از جمله دستاوردهای این سفر، می‌توان به تماس با پاویون روسیه اشاره کرد که رونق بخش حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه سبیت امسال بود. استقبال گسترده شرکت‌های روسی از گسترش روابط تجاری با ایران و تبادل فناوری موجب گردید تا مرکز توسعه صادرات روسیه از شرکت گلدنت به عنوان کارگزار برگزاری پاویون ایران در سبیت دعوت نماید تا نسبت به برگزاری یک دوره جلسات تخصصی کسب و کارها با یکدیگر (B2B) بین شرکت‌های ایرانی و روسی اقدام شود. بر اساس توافق صورت گرفته میان مرکز توسعه صادرات روسیه و شرکت گلدنت، اولین دور از این جلسات B2B در شهریور ماه امسال در روسیه انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *